Okrasné trávy

Trávy jsou jednoznačně ozdobou každé zahrady


Trávy umí být impozantní, nápadité, jemné i barevné. Osloví vás především svými elegantními listy, které ve vánku a větru vnášejí pohyb  do záhonů. Ale nezapomínejme také na jejich květenství či kompaktní trsovitý tvar. Zajímavým dymamickým prvkem jsou i v zimní zahradě, kdy zahradu zdobí svými suchými listy a stébly, které pokrývá rosa či jinovatka.

Hledáte nějakou trávu do vlhčího místa v zahradě? Na tato místa vybírejte zejména trávy  z rodu carex (ostřice), kterým se daří také v polostínu a často i ve stínu. Populární jsou zejména jejich nízké, kompaktní odrůdy, často i s barevně panašovanými podélnými pruhy na listech.

Na sušších místech se bude dařit zejména trávám rodu miscanthus (ozdobnice), pennisetum (dochan) nebo deschampsia (metlice) a stipa (kavyl), festuca (kostřava), koeleria (smělek), panicum (proso).

Můžete volit z široké škály vysokých a mohutných trav, středně vysokých, ale i drobnějších kultivarů, které najdou využití například ve skalkách nebo v popředí suchých partií trvalkových záhonů.

Trávy také jistě použijete i jako doprovod podzimních trvalek (Aster, Sedum, Rudbeckia), aby v zahradě vytvořily velké podzimní finále.